TÝDEN V PERLIČCE S PŘÍRODNINAMI, SUROVINAMI A PRODUKTY

21.02.2017 12:30

Co se dělo ve škole, když někteří odjeli na lyžařský výcvik v únoru?

V čase, kdy někteří lyžovali, tak ani my, ti jenž zůstali ve škole, jsme nikterak nezaháleli. Celý týden jsme hovořili o produktech, o tom, jak vlastně daný výrobek vzniká, odkud se k nám či do obchodu dostane máslo, pečivo, mouka, olej a tkanina. A nezůstali jsme jenom u povídání, některé věci jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli.

 

Hned v pondělí jsme se snažili lisovat z různých semínek oleje a také je poznávat podle barvy a vůně. V úterý jsme se pustili do výroby másla. Teď už dobře víme, jak dlouho trvá utlouct máslo ze smetany ručně a jak dlouho mixérem. 

 

Ve středu jsme se skoro celý den věnovali přípravě těsta, kynutí a pečení pletýnek. 

 

Také jsme povídali o obilovinách. Čtvrtek, to jsme tak trochu odpočívali, ale jenom trochu, protože výlet na Špilberk to není žádná lehká záležitost. Na Špilberku byla úžasná výstava známého brněnského ilustrátora Pavla Čecha. Výstava byla skvěle interaktivní, takže jsme tam nejenom stavěli město, hledali ztracenou Elzevíru, vytvářeli svůj vlastní příběh, ale i plnili úkoly a konečně se do zahrady a Elzevíře dostali. No a v pátek, jsme vše završili tkaním malé látky. Každý si připravil stav, vybral barvy a začali jsme tkát. No řekneme vám, není to nic lehkého. Ještě, že na řadu z těchto produktů máme stroje:-).

                                                                              Eva Toman Burešová