SING PEACE- MEZINÁRODNÍ DEN MÍRU V PERLIČCE

21.09.2016 00:00

21. 9. 2016 se Perlička zapojila do mezinárodního projektu „Sing for peace“. Celkem 150 000 dětí z 65 zemí na celém světě zpívalo díky odlišným časovým pásmům nepřetržitě 24 hodin píseň o míru „Light a candle for peace“. Videa, na kterých děti z Montessori škol zpívají, si můžete prohlédnout na singpeacearoundtheworld.com.  

V ZŠ i MŠ Perlička jsme se mírovému tématu věnovali celý den. Děti ze školy hned po ránu ve vestibulu školy děti oslovovaly přicházející rodiče s prosbou, zda by jim mohly otisknout nohu na naši celoroční výstavu „Cesta k míru“, na které budou vystavené otisky doplněny mírovými přáními. Děti zpříjemňovaly otiskování nohou tím, že rodičům samy natřely nohy barvou a pak je omývaly a otíraly ručníkem.

Před zpěvem na kameru si děti prožily na nelehkém úkolu (postavit věž z nevařených špaget), jak důležitá je spolupráce při řešení složitých problémů.

Při společném zpívání s dětmi z naší školky panovala dojemná atmosféra, protože děti si uvědomovaly, že důležitou zprávu o míru mezi lidmi vysílají do celého světa.

Den zakončily výrobou dárků pro své bližní, tvorbou bílých jáhlovo-kokosových kuliček a skládáním origami holubic. Kuličky a holubice se po obědě děti vydaly rozdávat občanům z Obřan, aby tak mohly potěšit kolemjdoucí a předat tím zprávu, že naděje na budoucnost v míru je v dobrých rukou.

Ve školce si zase děti  povídaly o přátelství,  o tom, jak nám různost nemůže zabránit být kamarády, hrály scénky, naučily se další písničku o míru, vyrobily společně plakát se zeměkoulí a dětmi z celého světa, které mohou být kamarády.

  

Tato akce však nebyla pouze jednodenní – po celý rok budeme mírovou píseň zpívat dál a také dál sbírat mírové stopy i z jiných Montessori škol po světě, které budou postupně zdobit naši školu a o prázdninách poputují na Mezinárodní Montessori kongres „Pathway to Peace“ (Cesta k míru) v Praze.