Proč naše děti ztrácejí chuť učit se a stávají se z nich "sběrači známek"

19.04.2012 20:29

Chtěli bychom vás pozvat ke shlédnutí krátké prezentace o tom, proč děti ztrácí chuť učit se, zkoumat, objevovat...  Jana Nováčková, lektorka pro mozkově kompatibilní vzdělávání, spoluautorka knihy Respektovat a být respektován, hovoří na téma 'korupce ve školním systému' aneb 'proč naše děti ztrácejí přirozenou chuť učit se novým věcem a nahrazují ji obyčejným sbíráním známek'. 

Hlavní důvod, proč jsme se pustili do projektu základní škola spočívá právě v tom, že chceme děti podpořit, aby se stále učily nové věci rády, aby toužily objevovat svět kolem sebe, dozvídat se nové znalosti... Aby se vzdělávání neomezilo na sběratelství známek... Aby děti měly radost samy ze sebe a svých vlastních pokroků a objevů.

Prezentace je na této adrese:  

https://www.novebohatstvi.cz/2012/02/zabijeji-skoly.html