Pohádkový pátek v I.M

06.10.2015 19:11

Pátek (2.10.) v I.M začal smíchem na komunitním kruhu při hře " Pružinka" na hláskování. Smáli jsme se vlastně celý den, protože je čemu se smát ve Svěrákově a Uhlířově  operce Červená Karkulka. A ještě jsme si i zazpívali. 
Pak jsme se společně bavili, že se nám líbí, že v operce se z vlka stane vlk hlídací místo toho, jak to známe, že mu zašiji kameny do břicha a skončí ve studni.
Pak jsme se učili vyprávět podle obrázkové osnovy, řadili děj, jak jde za sebou, lepily, dokreslovali, co nám v osnově chybělo, četli role v Hrubínově Červené Karkulce...

A po přestávce pohádky pokračovaly-v anglickém interaktivním divadle jsme si všichni anglicky zahráli a zazpívali i se II.M jako princové, Popelky, skřítci, buchty, Sněhurky, Růženky... Byla to tak velká legrace, až jsme se za břicho popadali:-) Angličtina nám vůbec nečinila potíže, když jsme nevěděli, tak nám to prostě řekli jinak. Prostě jsme se na Castingu všichni stali herci:-)

A na konec pohádkového dne jsme si v duchu tématu našeho adapťáku vyrobili indiána z housky, mrkve, korbáčků, papriky a pažitky. Krájeli jsme, mazali, aranžovali vlasy,  pomalovaný indiánský obličej, čelenku a pak ve družině snědli či se podělili doma.

Pohádkový pátek se opravdu vydařil:-))