MONTESSORI PODVEČER: Jak funguje II. stupeň Montessori základní školy

07.12.2016 17:30

 

Představíme Vám, jak vypadá Montessori program pro dospívající v zahraničí a jak jej plánujeme u nás v Perličce na Montessori podvečeru na téma JAK FUNGUJE II.STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY 7. 12.2016 v 17:30 v Montessori MŠ a ZŠ Perlička na Hlaváčově 6 v Brně- Obřanech.

I dospívající mohou být ve škole aktivní a chodit do ní rádi, potřebují k tomu ale připravené prostředí pro svůj věk a dospělé průvodce, kteří s nimi jednají s respektem.

Naši průvodci jsou zkušení v práci s dospívajícími. Uvědomují si, že současnému školství chybí vzdělávání k samostatnému uvažování a zodpovědnému jednání. Přejí si vychovat mladé lidi, kteří se dovedou postavit čelem k tvorbě svých životů a dovedou si stát pevně za svým přesvědčením a přitom umí být empatičtí ke svému okolí. Vyškolili se v zahraničí na AMI Montessori kurzech „Orientation to adolescent studies“, aby tak mohli využít zkušeností autentických programů pro dospívající. A je to vážně pecka!

Přijímáme:

·         ve školním roce 2017/18 žáky 6. třídy

·         ve školním roce 2018/19 žáky 6. a 7. třídy

·         a také děti do MŠ a 1. třídy

Na akci neposkytujeme hlídání malých dětí.