Angličtina a návštěva z Japonska

01.05.2016 09:12

Deset jarních pátků jsme poctěni návštěvou studentky Miki Kano z Japonska. 

Studuje učitelství anglického jazyka a v Brně tráví tento semestr na studijním pobytu v rámci programu Erasmus. Do Perličky jsem o zahraničního studenta požádala na své alma mater a pevně doufám, že se z toho vyvine dlouhodobější spolupráce. Díky ní mohou děti anglická slova a věty, které se učí, hned použít v reálné situaci a nemusí čekat až na: „Jednou se ti to bude hodit!“ J. 

Připravuje pro děti aktivity na procvičení jevů, které se zrovna učí. Jsme ovšem také rádi, že nás Miki mohla obohatit o svou kulturu. Pro děti si nachystala japonskou píseň, prezentaci o Japonsku, děti si vyzkoušely jak napsat své jméno japonským písmem a při výuce také zjistily, jak „legračně“ počítá na prstech. Při počítání sklápí prsty dolů a na svých deseti prstech nemá problém ukázat třeba číslo patnáct, takže se nechytám ani já.

S dětmi tráví přestávku a zůstává obvykle i v družině třeba při hraní her, nebo malování, takže se pomaličku navazují neformální přátelství a děti doufám otevírají svá srdce a mysl vůči odlišným kulturám.

Helena Matoušková