Indiáni ti se mají...

25.09.2015 06:51

Indiáni ti se mají, celý den si jenom hrají

Skáčou hejsa hopsasa, chytají se do lasa...

 

Ve dnech 21.-23.9. se třída I.M vydala do Oneness centra na Rusavu, aby se v tamní nádherné přírodě mohla plně ponořit do indiánského dobrodružství. Celým pobytem nás provázely příběhy o indiánském chlapci se jménem Malý strom, který v nich prokázal řadu důležotých vlastností jako odvaha, vytrvalost, přátelství... Indiáni se rozdělili do kmenů a také při posvátném obřadu přijali nová jména - mezi námi byli i Bílé pírko, Ohnivá řeka a Zpívající vodopád.

A v čem bydlí indiáni - přece v teepee :-) Tak hned první den si každý kmen postavil svoje obydlí. Indiáni byli přistavbě velmi kreativní, svoje obydlí si ozdobili, indiánské ženy kolem pečlivě zametaly, sbíraly bylinky, indiánští muži zase měli na starost to, aby stavba byla pevná. 

Druhý den po rozbřesku slunce jsme se vypravili na dobrodružnou výpravu lesem na kopec Pardus, při jehož zdolávání všichni prokázali velkou vytrvalost. Cestou si kmeny procvičily pozorovací schopnosti a také důležitou vlastnost každého indivána - být v lese ticho :-) Na vrcholu jsme ostatním výletníkům zanechali vzkazy na kamíncích. Odpoledne bylo opět velmi tvořivé - indiáni tvořili čelenky a amulety. Večer se kmeny sešly při ohni, kde si také všichni opekli, co si během dne nalovili :-) Po výrobě oděvu s různými indiánskými symboly většina indiánů ke spánku doslova odpadla.

Třetí, poslední den, vše vyvrcholilo lovem bizonů, kde na závěr každý indián dostal od Laskavého šamana svůj  vlastní luk a šíp.

A co jsme si hlavně s sebou odvezli domů ? Přátelství v srdcích...

Howgh.