Od dopravních značek k pořádkumilovnosti - aneb střípky z I.M

01.10.2015 07:14

Od dopravních značek k pořádkumilovnosti

V naší třídě I.M jsme se s dětmi v rámci poznávání školy, třídy a okolí školy vydali pátrat po dopravních značkách v okolí školy. Tak jako jsme společně hledali řešení různých situací ve třídě a našli společně pravidla pro naše šťastné  soužití ve třídě, tak jsme si vyprávěli o tom, jak  jsou značky taková pravidla pro ty, kteří se pohybují na silnici. I my jsme si vlastně naše pravidla nakreslili- klidně se do třídy na ně mrkněteJ.

Každý  dostal nějaký obrázek značky, kterou měl vypátrat  a zaznamenat si do pracovního listu- jéje, to všechny bavilo taková práce v terénu. Na dopravních značkách jsme pracovali i ve třídě a pak jsme dostali velmi akční domácí úkol- vyhledat značky v okolí domova a nakreslit si je. Každý to pojal po svém, jak jsme si potom sdíleli- někdo si značky vyhledal na internetu, někdo si je vyfotil  a pak doma kreslil…

Když jsme si začali povídat o dobré vlastnosti na měsíc září- pořádkumilovnosti s obrázky přírody, kde se projevuje harmonie a řád dokonale ( tak třeba sněhová vločka, to je něco), tak jsme se rozhlédli ve třídě kolem sebe a hledali místa, které řád chybí. A tvořili jsme značky informativní, zákazové i příkazové, které pomůžou udržovat řád v naší třídě. Nejlepší bylo přilepovat značky na místa, která se jich  přímo týkají- ale pozor, muselo to být tak, aby nepřekážely!

A je tu říjen a s ním jeho ctnost- PŘÁTELSTVÍ!